0

Drift Grand Prix Bucuresti

S-a incheiat Salonul Auto Moto București și singurul eveniment notabil a fost „Drift Grand Prix București”. Reprezentanţii echipei Audio Class Drift Team din Piatra Neamţ: Cătălin Trifan şi Ilarion Grigorici au avut clasări foarte bune la acest eveniment!

11838809_10203567911118382_315465751999592522_o

Cătălin s-a clasat pe locul 4 în sesiunea de calificări iar Ilarion pe locul 8. La finalul competiţiei, Cătălin a ocupat primul loc pe podium după ce a trecut pe rând în top top 16, 8, 4 de piloţi din România şi în finală duelându-se cu un pilot din Bulgaria. Ilarion s-a clasat în Top 8 la finalul competiţiei. În cadrul concursului de drift au fost prezenţi piloţi direct din Campionatul Naţional de Drift, amintind acum doar pe Sorin Ene, Răzvan Frăţianu, Călin Ciortan, Cătălin Trifan , Ilarion Grigorici şi mulţi, mulţi alţii. Detalii – acdrift.ro.